Our product range includes a wide range of 16mm drip fittings, agricultural irrigation equipment and plastic irrigation sprinkler.
₹ 0.50 / Piece Get Latest Price
| Size/ Diameter | 16mm |
| Diameter | 16 mm |
| Material | PP |
| Color | Black |
| Brand | Deepak |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Diameter | 20 mm |
| Length | 100 m |
| Product Type | Rain Gun Sprinkler |
| Color | Black |
| Brand | Deepak |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
1) We provide a superior quality of ventury injectors. Which used in fertilizer and chemical injection through drip irrigation system and sprinkar irrigation system. Ventury is available in 3/4", 1" and 2" size.
Our ventury can suction fertilizer liquid even in low pressure condition.
We have large quality range of ventury as per our valuable customer demand
₹ 38 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | PVC |
| Sprinkler Type | Irrigation System |
| Size/Diameter | 90 mm |
Alpesh Patel (CEO)
Deepak Plastics
Shed 164, Vishala Estate, Nikol Road
Ahmedabad - 382350, Gujarat, India