Our range of products include drip irrigation flush valve.
₹ 21 / Piece Get Latest Price
| Application Type | Drip Irrigation |
| Valve Size | 2 inch |
| Connection Type | Plain |
| Actuation Type | Manual |
| Size | 63 mm |
| Brand | deepak |
| Maximum Pressure | 4 psi |
| Size/ Diameter | 63mm |
| End Connection Type | Union |
| Material | PVC |
| Automation Grade | Manual |
| Media | Water |
| Color | Blue |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
| Type | Drip Irrigation Valve |
| Finihs | Polished |
Minimum order quantity: 300 Piece
Alpesh Patel (CEO)
Deepak Plastics
Shed 164, Vishala Estate, Nikol Road
Ahmedabad - 382350, Gujarat, India